لطفا برای حفظ طبیعت ایران، از سفر با تور و گروهی خودداری نمائید

در این سایت سفر کنید

بیماری بخشی از زندگی است و بودن در سفر نمی تواند شما را از این قاعده مستثنا کند. قطعا راهکارهایی وجود دارد که احتمال بروز بیماری را به حداقل می رساند. بنابراین اگر شما به جایی سفر می کنید که از سطح بهداشت کمی برخوردار است به نکات زیر تو جه کنید

دستان خود را بشویید

شاید ابتدایی به نظر برسد اما خیلی از افراد در هنگام سفر، شستن مداوم دست های خود را فراموش می کنند. شستن مداوم دست ها می تواند شما را از بروز بسیاری از بیماری های واگیر دار محافظت کند. انجمن خدمات بهداشت ملی انگلستان تاثیر زیاد شستن دستها را در پیشگیری از شیوع بیماری های عفونی و انگلی تایید می کند.

بسیاری از مسافران در سفر از ژل های شستشو استفاده می کنند در حالیکه این نوع ژل ها نمی توانند جایگزین مناسبی برای آب و صابون در از بین بردن باکتری ها باشند.

نوشیدن بطری های آب

اگر به منطقه ای سفر می کنید که از سطح بهداشت پایینی برخوردار است و شما از سالم بودن آب آن آگاهی کافی ندارید، بهتر است از نوشیدن آب های منطقه خودداری کنید. در هنگام سفر به سایر کشورها نیز باید مراقب آب منطقه باشید چرا که اگر آب آشامیدنی هیچ مشکلی نداشته باشد، معده شما ممکن است به دلیل حساسیت به برخی مواد معدنی دچار واکنش هایی گردد و شما بیمار شوید. بنابراین سعی کنید از بطری های آب معدنی استفاده نمایید و حتی دندان های خود را با آب های معدنی بشویید. همچنین شما می توانید از بطری های حاوی فیلتر تصفیه برای نوشیدن از آب منطقه استفاده کنید.

مراقب غذاهای آلوده باشید

آلودگی های غذایی از بزرگترین عوامل بروز بیماری های گوارشی و اسهال در مسافران است. حتما قبل از امتحان کردن هر غذایی از سلامت و تازگی مواد اولیه غذایی که می خورید اطمینان حاصل کنید و توجه کنید که:

- سالاد ها ممکن است با آب نا سالم شسته شده باشند.

- میوه های خام را خودتان شسته و پوست بگیرید.

- غذاهایی که برای مدت طولانی در محیط بیرون مانده اند را استفاده نکنید.

- غذاهایی که دیگران به شما تعارف می کنند را امتحان نکنید.

قطعا قرار نیست که در طول مسافرت خودتان را از لذت خوردن غذاهای محلی محروم کنید. اما اگر از بهداشت محیط و غذایی که می خواهید بخورید، آگاه باشید تا حد بسیار زیادی می توانید از بروز بیماری جلوگیری نمایید.

فعال باشید

یکی از بهترین روش های سالم ماندن در طول سفر، داشتن فعالیت مداوم است. بدین وسیله ایمنی بدن تان تقویت خواهد شد و حتی در صورت بروز هر گونه بیماری، بدنتان توانایی مبارزه را داشته و به زودی خوب خواهید شد. بنابراین قبل از اقدام به سفر و تهیه بلیط هواپیما ورزش کنید تا به هنگام بیماری سریعتر بهبود یابید.

دربرابر آفتاب از خودتان مراقبت کنید

آفتاب گرفتن تجربه ی بسیار لذت بخشی برای مسافران است ولی به این نکته توجه داشته باشید که هرچقدر بیشتر در معرض تابش خورشید قرار بگیرید، دچار آفتاب سوختگی های شدید خواهید شد و دیگر نمی توانید از ادامه سفرتان لذت ببرید. بنابراین بهتر است از کرم های ضد آفتاب با حداقل پوشانندگی SPF30 استفاده کنید. همچنین حضور بیشتر در زیر آفتاب می تواند بدن شما را کم آب کند که در نتیجه شما بیشتر احساس خستگی و ضعف خواهید کرد.

واکسن بزنید

معمولا مسافران قبل از اقدام به سفرهایی که احتمال گرفتن بیماری های واگیردار وجود دارد، واکسن می زنند. هیچ چیز بهتر از پیشگیری از بیماری های احتمالی در سفر نیست. نیازی نیست واکسن تمام بیماری ها را تزریق کنید، بسته به مقصد سفرتان و مدت زمان حضورتان در آنجا، با مشورت پزشک می توانید بهترین واکسن را برای جلوگیری از گرفتن بیماری های مصری انتخاب و تزریق کنید.

در هنگام سفر مراقب نیش پشه ها باشید

نیش پشه تقریبا کابوس تمام مسافران است، به طور کلی پشه ها ناقل بیشتر بیماری های خطرناک در جهان هستند، اگر در جایی اقامت دارید که ممکن است در آنجا پشه وجود داشته باشد حتما اتاقی را انتخاب نمایید که دارای تهویه مناسب باشد، از محلول های ضد نیش پشه استفاده کنید و آنها را به وسایل شخصیتان بمالید، داشتن پوشش مناسب و استفاده از لباس های کتان می تواند شما را از نیش پشه در امان نگه دارد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تولید ویدئوهای اختصاصی

اینستاگرام گروه گردشگری

برنامه سفر

معرفی اقامتگاههای بوم گردی

کانال تلگرامی گروه گردشگری

اول دانش بعد سفر

سفرنامه تصویری

اقامتگاه بوم گردی آرتین دماوند

آشنایی با مدیر وب سایت