در این روزهای کرونایی از سفر کردن بپرهیزیم

در این سایت سفر کنید

سفر کردن با هر یک از این وسایل نقلیه چه مزایا و معایبی دارد؟

اگر بین انتخاب وسیله نقلیه خود برای سفر گیج شده اید این مطلب را بخوانید تا انتخاب مناسب تری داشته باشید و تصمیم بهتری بگیرید.

هواپیما

مهمترین مزیت سفر با هواپیما سرعت آن و صرفه جویی در زمان است. مثلا سفر 10 ساعته از تهران تا مشهد با ماشین شخصی، با هواپیما یک ساعت طول می کشد.

اما خیلی از افراد بیش از اینکه این مزیت را ببینند، معایب سفر با هواپیما را در نظر می گیرند. مثلا خیلی از افراد از سوار شدن به هواپیما می ترسند. یا به دلیل آمار بالای تأخیر در پرواز ترجیح می دهند با هواپیما سفر نکنند.

علاوه بر این، سفر با هواپیما در حالت عادی هزینه زیادی بر دوش شما می گذارد. مگر اینکه در زمان های خاصی که ایرلاین های هواپیمایی تخفیف های ویژه برای بلیط های خود در نظر گرفته اند سفر کنید.

قطار

اول از همه یادتان باشد که سفر با قطار علاوه بر کم هزینه و امن تر بودن جذاب تر هم است. چون به شما امکان می دهد از مناظر زیبای اطرافتان لذت ببرید و آرامش بیشتری در سفر داشته باشید.

یکی از ویژگی های دیگر سفر با قطار، کم هزینه بودن آن نسبت به سفر با هواپیما است.

برخلاف هواپیما هم، قطار محدودیت بار ندارد و هر چقدر بخواهید می توانید با خودتان وسیله ببرید.

تنها عیب بزرگ سفر با قطار مدت زمان سفر است که باعث می شود وقت زیادی در راه تلف شود. اگر با این موضوع مشکلی نداشته باشید، انتخاب قطار برای سفر انتخاب مناسبی است.

اتوبوس

هزینه سفر با اتوبوس تفاوت چندانی با سفر با قطار ندارد. اما بعضی از افراد سفر در جاده را دوست دارند و راحتترند که با اتوبوس سفر کنند.

ویژگی مهم سفر با اتوبوس این است که بلیط آن معمولا خیلی راحتتر از بلیط هواپیما و قطار گیر می آید و به خاطر زمان حرکت اتوبوس ها انعطاف بیشتری نسبت به قطار و هواپیما دارد.

اما خیلی از افراد هم به خاطر طولانی بودن زمان در راه بودن، ترجیح می دهند با وسایل نقلیه دیگر سفر کنند.

ماشین شخصی

یکی از مزیت های سفر با خودروی شخصی این است که در مقصد برای رفتن به همه جا ماشین دارید و لازم نیست از تاکسی و وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

اما باید حواستان باشد که در سفر با خودروی شخصی نکات زیادی را رعایت کنید تا امنیتتان به خطر نیفتد.

باید توجه کنید که خودروی شما برای حرکت در جاده آماده است و وسایل و تجهیزات ضروری مانند لاستیک زاپاس، جک، آچار، زنجیر چرخ، روغن و بنزین کافی دارد یا خیر.

اما توجه داشته باشید که مشکل بزرگ در سفر با ماشین شخصی این است که در ایام شلوغ مانند نوروز به ترافیک زیادی برمیخورید و ممکن است مدت زمان زیادی در راه بمانید.

به همین خاطر اگر حوصله ترافیک و شلوغی ندارید بهتر است وسایل نقلیه دیگر را برای سفر انتخاب کنید.

 

دیدگاه‌ها  

#1 Guest 1399-04-15 08:51

عالی است مطلب تصنیف شده توسط شما بی مر متحسن نوشته
شده است و من مطمئن هستم که این پست به خاطر فراوان از وبلاگ نویسان پسندیده است

Also visit my website; بلیط هواپیما: https://www.irna.ir/news/83822632/%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D9%84%D8%BA%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تولید ویدئوهای اختصاصی

اینستاگرام گروه گردشگری

برنامه سفر

معرفی اقامتگاههای بوم گردی

کانال تلگرامی گروه گردشگری

اول دانش بعد سفر

سفرنامه تصویری

اقامتگاه بوم گردی آرتین دماوند

آشنایی با مدیر وب سایت