این اقامتگاه را شخصا بازدید داشته ام و یک شب مهمان این اقامتگاه بودم

عکس مربوط به صبحانه در حیاط اقامتگاه بومگردی چاپاکر می باشد

استان: اصفهان

شهر: ورزنه

نام اقامتگاه: اقامتگاه  بومگردی چاپاکر ( اقامتگاه بوم گردی چاپاگر )

نوع اقامتگاه:بومگردی

آدرس:  اصفهان - ورزنه

حمام : دارد (عمومی)

امکانات :

 

چاپاکر اقامتگاهی در شهر ورزنه، شهری در دل کویر است که به سبک سنتی از گردشگران پذیرایی می‌کند. در حیاط این خانه قدیمی که به اقامتگاه تبدیل شده، چاه آبی در کنار دیوار قرار دارد که نام اقامتگاه نیز از آن گرفته شده است.

 در زبان اصیل این روستا «کر» به معنی «دیوار کوتاه» بوده و «چاپاکر» به معنی «چاه پای دیوار» است. در زمان قدیم هر یک از چاه‌های آب ورزنه که برای مصارف کشاورزی استفاده می‌شد نامی برای خود داشتند و محله چاپاکر را نیز به خاطر چاه آب آنکه در کنار دیوار کوتاهی بود به این نام می‌خواندند. به دلیل اهمیت چاه‌های آب در این شهر، چاه آبی را برای بازدید گردشگران احیا کرده‌اند که توسط گاو از آن آب کشیده می‌شود و اصطلاحا به آن«گاو چاه»  می‌گویند. ویژگی دیگر این شهر، زنان چادر سفید آن هستند. این شهر سفیدترین شهر ایران نام دارد

برای گردشگرانی که از این شهر و کویر آن و همچنین تالاب گاو خونی بازدید می‌کنند، اقامت در چاپاکر می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

این خانه خشتی  با 6 اتاق، گنجایش اقامت 30 نفر را دارا است. فضای این اقامتگاه شامل یک مطبخ قدیمی که محل پخت نان بوده، حوض، چاه آب، دستگاه پارچه بافی و اتاق‌های دور حیاط است.

 شب نشینی کویر هم داشتیم که با شام هزینه آن 30 هزارتومان شد

هزینه : با صبحانه نفری 50 تومن //

شماره تماس: 09399037557

کانال تلگرامی

@ewentour
عکس هایی از اقامتگاه چاپاکر را در زیر مشاهده می نمائید
لطفا نظرات خود را در خصوص این اقامتگاه در زیر برای ما ارسال نمائید تا مسافران دیگر نیز در جریان قرار بگیرند 
 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید