فرض کنید در یک سفر جاده ای با خانواده تان هستید و بعد از مدتی تنها چیزی که میشنوید صدای بچه ها از صندلی عقب است که میگویند: “کی میرسیم؟ من خسته شدم!”

برای اینکه این اتفاق نیفتد قبل از رفتن چند کار را انجام دهید.

۱ . به بچه ها اجازه دهید در بررسی و جستجوی قبل از سفر کمکتان کنند: به بچه ها اجازه دهید مقصدهایی که دوست دارند را روی نقشه پیدا کنند و نشانتان دهند. اینکار علاقه شان رادر طول سفر حفظ میکند.

۲ . با آنها بازی راه بیندازید: به بچه ها بگویید که اطلاعاتی راجع به جاهایی که قرار است بازدید کنید و چیزهایی که انجام بدهید جمع کنند. لیستی درست کنند و در طول سفر کارهای انجام شده را در لیست تیک بزنند.

۳ . یک کیف”سرگرمی” درست کنید: چه با قطار چه با هواپیما و اتومبیل مسافرت میکنید بچه ها باید سرگرم شوند. یک کیف بردارید و وسایل سرگرمی غیردیجیتال داخل آن بریزید. مثل کتاب، مجله، دفتر نقاشی و اسباب بازی های کوچک.

۴ . جایزه ی ویژه تعیین کنید: اجازه دهید هرکدام از بچه ها یک خوراکی ویژه که در روزهای عادی اجازه ی خوردنش را ندارند از سوپرمارکت انتخاب کنند. به آنها بگویید که اگر در طول سفر خوب رفتار کنند این خوراکی نصیبشان میشود.

۵ . با عکس گرفتن سرگرمشان کنید: به بچه ها یک دوربین دیجیتال کوچک یا اگر ممکن نیست یک دوربین دست دوم بدهید. آنها میتوانند از جاهایی که بازدید میکنید عکس بگیرند.

۶ . دفتر خاطرات سفر: به بچه ها بگویید که راجع به سفر بنویسند و نقاشی کنند. میتوانند اینکار را هرروز بعد از بازدیدها بنویسند.

۷ . کارت پستال: چند تا کارت پستال بخرید و با کمک بچه ها آنهارا پرکنید و برای دوستان و خانواده بفرستید. چند تا هم اضافه بخرید تا بعدا در یک دفتر جمع آوریشان کنید.

۸ . سوغاتی: از هرجایی که میبینید و دوست دارید یک سوغاتی کوچک بخرید. ممکن است گران دربیاید ولی میتوانید از چیزهایی مانند نقشه، جاکلیدی، کارت پستال و دیگر چیزهای کوچک تشکیل شوند.

۹ . خاطرات به یادماندنی: بعد از سفر یک آلبوم درست کنید و کارت پستال ها و عکس ها وچیزهای دیگری که در طول سفر جمع آوری کردید را در آن قرار دهید.

با این کارها هم خودتان در طول سفر خسته و بیحوصله نمیشوید و هم کودکانتان از سفر لذت میبرند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید