بیشتر افراد فکر می‌کنند سفر کردن مساوی با صرف هزینه‌های هنگفت و خرج کردن پول زیاد است. اما شیوه‌های سفر کردن آنقدر متنوع و متفاوت است که با انتخاب یک شیوه متفاوت می‌توانید هزینه‌های سفرتان را به صفر برسانید.

اولین نکته‌ای که در این خصوص باید به آن توجه کنید این است که سفر کردن با این شیوه قطعا سختی‌های زیادی دارد و رایگان سفر کردن سفر شما را سخت‌تر اما جالب‌تر می‌کند.

با ما همراه باشید تا با این شیوه‌ها آشنا شوید.

هیچهایک

با هیچهایک کردن شما می‌توانید هزاران کیلومتر راه را بدون صرف پول و هزینه طی کنید. این شیوه سفر به جز صرفه‌جویی در هزینه‌ها، مزایای دیگری هم دارد که به افزایش تجربه شما در سفر کمک می‌کند.

اما هیچهایک چیست؟

هیچهایک مانند تاکسی گرفتن است. با این تفاوت که کنار جاده می‌ایستید و مردم عادی و محلی یا مسافران دیگر شما را تا هر جا که مسیرتان به آنها بخورد می‌رسانند.

مزیت این شیوه این است که علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر، هنگام هیچهایک کردن شما با افراد محلی و متفاوت معاشرت می‌کنید و دید تازه‌ای نسبت به سفر کردن و محلی که در آن قرار دارید پیدا می‌کنید.

یادتان باشد که این شیوه سفر ممکن است شما را در شرایط ناامن و خطرناکی هم قرار دهد، به همین خاطر بهتر است هنگام این کار شرایط و مسائل جانبی را به خوبی بررسی کنید.

کوچ سرفینگ

کوچ سرفینگ یک شبکه اجتماعی در حوزه گردشگری و اقامتگاه است که «مهمان‌نوازی رایگان» معنا می‌دهد.

ساز و کار این شبکه به اینگونه است که افراد در سایت عضو می‌شوند و با مشخص کردن محل سکونت خود، به دیگر کاربران اعلام می‌کنند که امکان در اختیار گذاشتن یک جای خواب رایگان به آنها را دارند.

البته این موضوع تنها شامل در اختیار گذاشتن یک کاناپه، تخت و یا اتاق برای اقامت می‌شود، نه انجام کارهایی چون غذا درست کردن و عوض کردن ملافه و ... .

شما با ثبت نام در این سایت هم می‌توانید از وجود افرادی که این امکان را در مقصد سفرتان دارند مطلع شوید و هم خودتان میزبان دیگر مسافران شوید.

کوچ سرفینگ هزینه اقامت سفر شما را به صفر می‌رساند.

سفر با دوچرخه

مزیت مهم سفر با دوچرخه این است که علاوه بر کاهش هزینه‌های سفر، امنیت بالایی دارد و مثل هیچهایک کردن کار پر ریسکی نیست.

اما حواستان باشد که دوچرخه سواری در مسافت‌های طولانی نیاز به آمادگی بدنی بالایی دارد و باید از قبل خودتان را برای این کار آماده کنید.

علاوه بر این، سفر با دوچرخه نیاز به تجهیزات و دوچرخه خاصی دارد که بهتر است قبل از سفر درباره آن تحقیق کنید.

کمپینگ

تجربه کمپ زدن و اقامت در چادر هم شما را با اتفاقات جدیدی روبه‌رو می‌کند هم سفرتان را هیجان‌انگیز و متفاوت می‌کند.

برای کمپ زدن نیاز به تجهیزات زیادی ندارید. فقط کافی است یک چادر مسافرتی و کیسه خواب داشته باشید تا بتوانید در هر نقطه‌ای که می‌خواهید اقامت کنید.

با وجود اینکه در خیلی از شهرهای توریستی محل‌های مخصوصی برای کمپینگ در نظر گرفته شده است، کمپ زدن در طبیعت و مناطق بکر لذتی دارد که با هیچ چیز قابل مقایسه نیست.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید