در سفر خیلی از کارها هزینه‌بر هستند. بلیط هواپیما یا قطار، اجاره ماشین، بنزنین، هتل، ورودی موزه ها و ...، همگی نیاز به پول دارند.

در نتیجه باید بیش از هر چیز در سفر حواستان به جیبتان باشد تا مرتکب اشتباهی نشوید.

با ما همراه باشید.

1. میزان کارمزد ATM

از آنجا که حمل پول نقد زیاد هنگام سفر محدودیت ها و ناامنی های زیادی دارد، خیلی از افراد ترجیح می دهند معاملات مالی شان را از طریق کارت های اعتباری چون مستر کارت و ویزا کارت انجام دهند.

اما یادتان باشد که دریافت پول نقد از طریق ATM در خیلی از کشورها کارمزد بانکی دارد. پس پیش از سفر درباره میزان کارمزد بانکی مقصدتان تحقیق کنید تا مجبور به پرداخت هزینه زیاد نشوید.

2. حمل و نقل رایگان هتل از فرودگاه

اگر هنگام رزرو هتل به این ویژگی توجه کنید هم در هزینه سفرتان صرفه جویی می شود و هم هنگام ورود به فرودگاه مجبور نمی شوید گیج و خسته دنبال تاکسی و اتوبوس بگردید.

3. هزینه قبض موبایل

هنگام خرید سیم کارت کشوری که به آن سفر می کنید به هزینه های جانبی آن مانند نرخ استفاده از اینترنت توجه کنید.

بعضی از سیم کارت های اعتباری اینترنت رایگان دارند و بعضی از آنها ندارند.

4. نرخ تبدیل ارز

اگر نرخ تبدیل ارز در کشوری که به آن سفر می کنید را ندانید ممکن است به راحتی سرتان را کلاه بگذارند.

پیشنهاد ما این است که تبدیل ارز را قبل از سفر و تا وقتی در کشور خودتان هستید انجام دهید اما اگر مجبور شدید در مقصد سفرتان این کار را انجام دهید درباره نرخ رسمی تبدیل ارز از قبل اطلاعات لازم را کسب کنید.

5. میزان انعام دادن در رستوران

هر کشوری عرف مخصوص به خود را برای انعام دادن دارد. در بعضی از کشورها این نرخ روی صورتحساب شما درج می شود و در بعضی دیگر باید درصدی از مبلغ صورتحساب را شخصا به گارسون بدهید. درباره عرف انعام دادن در کشوری که به آن سفر می کنید اطلاعات لازم را کسب کنید.

6. استفاده از اینترنت عمومی

یادتان باشد که با استفاده از اینترنت عمومی کافه، رستوران، هتل و ... ممکن است اطلاعات شخصی شما مانند اطلاعات بانکی‌تان به خطر بیفتد.

در صورت استفاده از اینترنت مکان های عمومی به هیچ عنوان کارهای بانکی مانند جا به جایی پول و چک کردن حساب بانکی خود را انجام ندهید.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید