کفش انتخابی شما برای سفر متناسب با نوع سفر شما متفاوت است. مثلا سفرهای طبیعت گردی و کوه نوردی نیاز به کفش کوهنوردی و سفرهای معمولی که در آن پیاده روی زیادی می کنید نیاز به نوع دیگری از کفش دارند.

ما به شما پیشنهاد می کنیم برای سفرهای طولانی دو نوع کفش متفاوت با خودتان حمل کنید که یکی از آنها کفش اصلی شما برای پیاده روی باشد و دیگری کفشی رسمی برای موقعیت های خاصی که ممکن است پیش بیاید.

ما در این مطلب توصیه های ضروری برای خریدن یک کفش مناسب پیاده روی برای سفر را ذکر می کنیم.

یادتان باشد که پا، قلب دوم انسان است و داشتن کفش راحت و استاندارد تأثیر قابل توجهی بر سلامت شما می گذارد.

نکته اول

اولین چیزی که هنگام انتخاب کفش مناسب برای سفر باید به آن توجه کنید این است که کفش بر اساس راحتی آن انتخاب شود نه ظاهر و شکل و قیافه آن.

راه رفتن بیشترین کاری است که شما در سفر انجام می دهید. پس کفشی را انتخاب کنید که هنگام راه رفتن پای شما را اذیت نکند.

نکته دوم

سایز کفش از نکات بسیار تأثیرگذار در راحتی کفش است. هنگام خرید کفش، سایزی را انتخاب کنید که تقریبا یک سانت فضای خالی جلوی آن داشته باشد (نوک پایتان به سر کفش نخورد)، چرا که پا در اثر راه رفتن زیاد باد می کند و اگر کفش فیکس پایتان باشد هنگام پیاده روی های طولانی اذیت می شوید.

علاوه بر این در فصل زمستان که جوراب پشمی می پوشید، پا نیاز به فضای بیشتری در کفش دارد.

نکته سوم

انعطاف و سبکی کفش در راحتی آن هنگام پیاده روی مؤثر است. کفش های سخت و سنگین برای فعالیت هایی چون کوهنوردی سنگین هستند.

نکته چهارم

اگر به جایی سفر می کنید که می دانید احتمال بارندگی در آن بالاست، کفشی را انتخاب کنید که ضد آب باشد. خیلی از برندهای معروف کفش ورزشی کتونی های ضد آب می فروشند.

نکته پنجم

جنس کفشی که انتخاب می کنید به دو دلیل اهمیت دارد؛ یکی اینکه در ماندگاری کفش تأثیرگذار است و دیگر اینکه خاصیت ضد عرق بودن و راحتی اش به آن بستگی دارد.

مثلا کفش های چرمی با وجود ماندگاری بالا، به دلیل تعریق پا در آنها گزینه مناسبی برای سفر نیستند.

توصیه ما انتخاب کفش هایی است که هوا در آن جریان دارد.

نکته ششم

کفی کفش باید از استحکام کافی برخوردار باشد تا بتواند شوک وارده به کف پا را جذب کند. به طور کلی، نیرویی که در حال راه رفتن از زمین و کف پا به بدن منتقل می‌شود، معمولا حدود دو برابر وزن بدن است. این نیرو در حالت دویدن حتی تا 10 برابر وزن بدن هم به اندام ‌ها منتقل خواهد شد. بنابراین‌ کفی کفش می‌تواند نقش مهمی در انتقال و پخش نیرو از زمین به کف پا و در نهایت به بدن داشته باشد.

کفی کفش علاوه بر داشتن قطر مناسب باید نرم و متناسب با ویژگی های کف و قوس پای شما هم باشد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید