برای بعضی از افراد سفر رفتن یکجور شغل است. آنها همیشه در سفرند، همیشه در کندوکاو و جستجو برای یافتن جایی جدید، طبیعتی تازه و فرهنگی نو هستند.

معمولا بسیاری از این افراد درآمد و هزینه سفرهای خود را از در همین رفت و آمدها به کشورهای مختلف به دست می آورند.

در زبان انگلیسی واژه travel job به معنی شغل هایی است که می توان هنگام سفر به جاهای مختلف انجام داد و از آن کسب درآمد کرد.

با ما همراه باشید تا با این شغل ها آشنا شوید.

راهنمای تور

اگر جایی که به آن سفر می کنید را خوب بشناسید می توانید به عنوان راهنمای تور و یا دستیار راهنمای تور کار کنید و جاذبه های آنجا را به مسافران نشان دهید.

با هماهنگی با تورهای گردشگری کشور خود می توانید برای مدت زمان مورد نظرتان به این کار مشغول شوید.

مترجم آزاد

اگر زبان دوم بلد باشید -که برای سفر کردن به کشورهای دیگر باید هم بلد باشید- با آن خیلی کارها می توانید انجام دهید.

می توانید منوی رستوران ها را برای آنها ترجمه کنید، می توانید مترجم گروه های توریستی خارجی شوید، می توانید برای سایت های مختلف کار ترجمه انجام دهید و کلا از این راه کسب درآمد کنید.

ترجمه یکی از کارهایی است که در همه جای دنیا می توانید از آن پول درآورید.

کار در هاستل

همانطور که می دانید هاستل مانند هتل جایی برای اقامت مسافران است. با این تفاوت که به جای رزرو اتاق می توانید یک تخت اجاره کنید و از امکانات آن به صورت مشترک با دیگران، با قیمتی ارزان تر استفاده کنید.

از آنجا که مسافران هاستل بیشتر افراد حرفه ای و همیشه در سفر هستند، بعضی از آنها با کمک در اداره هاستل کسب درآمد می کنند و یا اقامتشان در هاستل رایگان می شود.

کار در کافه و رستوران

کار در کافه و رستوران جزو کارهایی است که همه جا می توان از آن درآمد قابل قبولی کسب کرد. در صورت داشتن تخصص هم می توانید با درآمد بالایی به عنوان آشپز و سرآشپز کار کنید و هم می توانید به عنوان پیشخدمت کار کنید که نیاز به تخصص خاصی ندارد.

عکاسی

عکاسی در سفر، به خصوص عکاسی حرفه ای از مکان های ناشناخته و بکر می تواند درآمد خوبی برای شما ایجاد کند. خیلی از سایت ها هستند که عکس ها خوب شما را می خرند. به خصوص سایت های تخصصی گردشگری و سفر.

وبلاگ و تولید محتوا

اگر دست به قلم باشید و بتوانید تجربیات خودتان از سفر را بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید، پس از گذشت چند وقت می توانید از آن کسب درآمد هم بکنید.

شما هم می توانید این کار را به صورت شخصی برای وبلاگ خودتان انجام دهید و هم برای وبلاگ شرکت های گردشگری.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید