هدف از سفر کردن چیست؟ هدف این است که سبک بال و راحت از جایی که به آن سفر کرده اید دیدن کنید و گردش کنید.

پس نمی توانید کیف و چمدانی سنگین با خودتان حمل کنید و از این طرف به آن طرف ببرید!

هنگام چمدان بستن علاوه بر اهمیت چیزهایی که باید با خودتان ببرید، دانستن چیزهایی که نباید با خودتان ببرید هم مهم است.

به همین خاطر ما در این مطلب وسایلی را که لزومی به حمل کردن آن در سفر نیست به شما می گوییم تا بی دلیل چمدان خودتان را سنگین نکنید.

1. تمام محصولات زیبایی و آرایشی‌تان را با خودتان حمل نکنید. باور کنید هیچ اتفاقی نمی افتد اگر چند روز از شامپو و صابون هتل استفاده کنید یا اصلا از مقصدتان این محصولات را خریداری کنید.

معمولا در سفر آنقدر سرتان شلوغ است که اصلا وقت نمی کنید از خیلی از وسایل آرایشی‌تان استفاده کنید، پس تا می توانید محصولات آرایشی کمی با خودتان ببرید.

2. بیش از اندازه لباس با خودتان نبرید. لباس هایی با خودتان به سفر ببرید که بتوانید آنها را به راحتی با هم میکس و ست کنید. مثلا با بردن 3 شلوار و 3 پیراهن متناسب می توانید به 9 شکل متفاوت لباس بپوشید. این قاعده به شما می کند تا سبک و راحت سفر کنید و به مشکل بر نخورید.

3. طلا و جواهر با خودتان به سفر نبرید. اصولا بردن هر چیزی که کاربردی برایتان ندارد اشتباه است. چه برسد به وسایل ارزشمندی که احتمال گم شدن دارند.

4. گجت های زیادی با خودتان نبرید. فکر نکنید برای یک هفته سفر باید مسواک برقی، قهوه جوش و چراغ مطالعه‌تان همراهتان باشد! حمل این وسایل فقط بار شما را سنگین می کند.

5. چیزهایی که می توانید در مقصد خریداری کنید را با خودتان حمل نکنید. چیزهایی مانند حوله، لوازم بهداشتی و ... .

6. بیشتر از یک کتاب راهنما با خودتان نبرید. به خصوص حالا که از ده ها اپلیکیشن و سایت می توان برای جمع آوری اطلاعات در سفر کمک گرفت.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید