از پیاده روی و طبیعت گردی در فصل پاییز غافل نباشید چون می تواند باعث کاهش افسردگی و مشکلات روحی شما شود ورزش به همراه دوستان در این فصل کمک زیادی به افزایش سلامت روانی شما خواهد کرد.

طبیعت‌گردی گروهی و قدم زدن در برگ‌ریزان پاییزی همراه با گروهی از دوستان می‌تواند مانع از افسردگی شود و حتی شما را شادتر کند. در مطالعه ایی ، ۱۹۹۱ نفر مورد ارزیابی قرار گرفتند و در نهایت مشخص شد که طبیعت‌گردی گروهی به میزان قابل توجهی با کاهش افسردگی، استرس کمتر، سلامت روانی بهتر و رفاه بیشتر، مرتبط است.

سارا واربر، یکی از استادان دانشگاه میشیگان و یکی از مسئولان این مطالعه، می‌گوید: «قدم زدن، فعالیتی است که هزینه‌ای ندارد، کم‌خطر است، و یکی از صورت‌های ساده و قابل دسترس ورزش کردن محسوب می‌شود. ضمنا وقتی با طبیعت و فعالیت گروهی همراه می‌شود، می‌تواند اثر قوی‌تری بگذارد و تا حد زیادی استرس را کاهش دهد.

یافته‌های ما نشان می‌دهد که فعالیت ساده‌ای مثل پیاده‌روی گروهی، فقط احساسات مثبت روزانه افراد را افزایش نمی‌دهد؛ بلکه می‌تواند به‌عنوان نوعی رویکرد غیردارویی برای مقابله با بیماری‌های جدی مثل افسردگی مطرح شود». طبیعت‌گردی گروهی از سه نظر می‌تواند با افسردگی مقابله کند: رفتن به طبیعت، صحبت کردن با دوستان و ورزش کردن؛ در واقع، هر سه این موارد می‌توانند شما را شادتر کنند

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید