-         اگر در محیط کویری هستید به هنگام استراحت در زیر سایه درختان و بوته ها، باید قبل از قرار گرفتن در سایه،، محیط را به دقت بررسی کنید زیرا مارها نیز در آن هنگان در حال استراحت هستند. زیرا مارها هیچ گون صدایی نداشته و بیشترین گزش ها  در این هنگام رخ می دهد.

-         اگر در محیط جنگلی هستید برای زمان استراحت سایه درختانی که در زیر آن ها حفره ها و چاله هایی وجود دارد را ترجیحا انتخاب نکنید و اگر مجبور شدید باید به بررسی اطراف بپردازید اگر برگ های کوبیده شده باقیمانده غذا و یا بوی نامطبوع حس کردید آن منطقه را ترک کنید. این محیط ها محل مناسبی برای پناهگاه بودن حیوانات وحشی می باشد.

-         اگر قصد استفاده از ننو که به درخت متصل است را دارید باید برای اطمینان بیشتر از شش نقطه اتصال با درخت استفاده کنید چرا که تنه بعضی از درختان سست بوده و امکان سقوط شما در هنگام استراحت وجود دارد.

-         اگر به دلیل حمله حیوانات وحشی، قصد شب مانی و خوابیدن در بالای درختان را دارید درختانی را باید انتخاب کنید که شاخه های آن به درختان مجاور متصل باشد، تا در هنگام حمله کردن مثلا خرس، بتوانید از درختی به درخت دیگر روید. همچنین خود را به درخت با طناببندید که با تکان های تنه درخت به پایین سقوط نکنید.

-         در هنگان استراحت در زیر درختان کهنسان نباید قرار گرفت به دلیل آنکه شاخصه های این درختان سست بوده و هر لحظه امکان شکستن آن ها وجود دارد همچنین سایه درختان کهنسال محل مناسبی برای پناه گرفتن حشرات، مارها و همچنین عقرب می باشد.

-         اگر قصد دارید در کنار درختان استراحت کنید. باید از گوشه ها و محل های کنج درخت دوری کنید. حشرات علاقه خاصی برای قرار گرفتن در این نقاط دارند. چون به طور غریزی در گوشه ها حرکت می کنند چون امنیت بیشتری دارند.

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید